Německá automobilka Volkswagen poskytne slevu až 10.000 eur (asi 260.000 Kč) těm zákazníkům, kteří si koupí nový vůz značky Volkswagen a protiúčtem dají starší model s naftovým motorem. Nabídka platí v Německu, podle Škody Auto ale nelze vyloučit, že se podobná akce později rozšíří i na další trhy, včetně toho českého.

„Zmiňovaná výkupní prémie na pořízení nového vozu by měla být prozatím k dispozici v Německu. Nelze však vyloučit, že podobné aktivity budou časem rozšířeny i na další evropské trhy včetně tuzemského. V případě, že se tak stane, budeme informovat naše obchodní partnery, zákazníky a sdělovací prostředky,“ řekl mluvčí Škody Auto Vítězslav Pelc.

List Bild napsal, že z ceny nového Volkswagenu Golf automobilka odečte 5000 eur. Napsal také, že nabídka se vztahuje na jakoukoli značku koncernu, pokud je kupovaný vůz Volkswagen.

Volkswagen rovněž nabízí pobídky v hodnotě 1000 až 2380 eur na nákup vozu s alternativním pohonem, tedy elektrickým, hybridním a na zemní plyn. Všechny nabídky je přitom možné využít od nynějška až do konce letošního roku.

Ve Spojených státech úřady koncem července schválily Volkswagenu plán na úpravu či odkup většiny naftových aut, kterých se týká skandál kolem falšování testů emisí. Dohoda předpokládá, že většina majitelů těchto aut obdrží odškodné 5100 až 10.000 dolarů (114.000 až 223.000 Kč). Majitelé se navíc mohou rozhodnout, zda budou požadovat opravu auta, nebo aby Volkswagen jejich vůz odkoupil.

Martin Jedlička