V Brně se otevřel první specializovaný showroom sportovních aut BMW M. Součástí nových veřejných prostor dealera Renocar je i soukromé muzeum s desítkou historických bavoráků.

Brno v poslední době otevírá jeden moderní showroom za druhým: nejdřív své sídlo přestavěl dealer značky Volvo Auto Cardion Brno, potom se otevřel speciální AMG Performance Center firmy Hošek Motor.

Teď k nim přibývá zcela přebudované prodejní a servisní centrum BMW v Brně-Slatině od Renocaru. Je postavené na pozemku o rozloze 45 tisíc m2 a jeho součástí je showroom pro auta BMW, MINI a motorky BMW Motorrad.

Součástí prodejních prostor je také BMW M specializovaný showroom, první takový v Evropě. Na tomto prostoru zákazníci sportovních modelů BMW M získají veškeré potřebné informace týkající se jednotlivých M modelů. K prohlídkám a testovacím jízdám budou vždy připraveny nejméně čtyři M modely.

Současně s otevřením modernizovaného a rozšířeného prodejního a servisního centra pro značky BMW Group v Brně bylo během slavnostního večera připomenuto také nedávno otevřené Renocar BMW Muzeum, které je dílem Miloše Vránka, zakladatele společnosti Renocar.

Zde si zájemci mohou prohlédnout desítku historických vozů BMW různých generací. Nově otevřená hala, v níž je toto muzeum BMW situováno má rozlohu 2500 m2 a je největší soukromou sbírkou vozů BMW ve střední Evropě.

Martin Jedlička
Martin Jedlička
Další články autora