Hybridní sporťák BMW i8 se prodává už od roku 2014 a celou tu dobu jsme čekali na verzi bez střechy. Teď jsme se konečně dočkali. Otevřená verze i8 Roadster je tu, je ještě rychlejší a čistě na elektřinu ujede 50 kilometrů.

Probíhající autosalon v Los Angeles nás zásobuje jednou zajímavou novinkou za druhou. Od bavorské automobilky jsme se konečně dočkali otevřené verze futuristického hybridu i8, důvěrně známého i české policii.

Střecha roadsteru je plátěná a její otevření nebo zavření zvládne elektronika za 15 sekund. Funguje to i za jízdy do rychlosti 50 km/h.

Společně s BMW i8 Roadster se představila i druhá nová verze i8 Coupé. Obě dostaly vylepšený hybridní pohon, kterému BMW říká eDrive. Pohonná jednotka v nové verzi prý mnohem častěji zapojuje čistě elektrický pohon – na něj oba hybridy ujedou přes 50 kilometrů.

Ale mnohem víc než bezemisní jízda nás samozřejmě zajímá výkon. Ten je také vyšší, kombinace tříválcového benzinového motoru a elektromotoru má dohromady 275 kW neboli 374 koní. Roadster s ním vystřelí z nuly na 100 km/h za 4,6 sekundy a kupé je ještě rychlejší, zrychlení na stovku stihne za 4,4 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 249 km/h.

Obě nové verze BMW i8 se dostanou na trh během roku 2018. Cenovka zatím není známá, ale současná i8 se prodává nejméně za 3,7 milionu korun. Asi nečekáte, že by Roadster nebo Coupé byly levnější.

Martin Jedlička
Martin Jedlička
Další články autora