Troufli byste si na dvoumetrový zpomalovací práh se svým autem? Reklamní akce Land Roveru měla dokázat, že městský Range Rover Evoque zvládne zdolat i opravdové překážky. Jestli se to povedlo můžete posoudit sami v přiloženém videu.

Také nemáte rádi reterdéry? Nejste sami. Zpomalovací prahy sice snižují rychlost projíždějících aut, ale kromě toho zvyšují v daném místě emise a hluk.

Ve většině případů ale retardér alespoň zvládnete přejet. Jinak tomu ale bylo v případě překážky, kterou umístil v nejmenovaném britském městě Land Rover. Jeho zpomalovací práh byl prý největší na světě.

Není divu, že nic netušícím řidičům připravil nepříjemné chvilky. Někteří rovnou otočili auto a jeli jinudy, větší dobrodruzi se ho pokusili přejet. Třeba řidič Renaultu Mégane, který si o něj pomačkal celý přední převis.

Kdo si s největším retardérem naopak poradil bez problémů? Range Rover Evoque. Najížděl šikmo a ukázal, jak se dokáže pověsit jen na dvě kola. Celá akce měla demonstrovat, že to není jenom navoněné SUV, ale skutečně použitelné terénní auto s funkčních pohonem všech kol a dostatečně tuhou karoserií.

Martin Jedlička