Tvrdý americký sporťák se vrací ke kořenům. Nejostřejší Chevrolet Corvette verze ZR1 se po čtyřech desítkách let vrací jako kabriolet. Pod kapotou zůstává šestilitrový V8 vyladěný na brutálních 765 koní a pokud je chcete osedlat, připravte si přes 4 miliony korun.

Chevrolet představil vedle tradičního kupé i otevřenou verzi Corvette ZR1. To je velký návrat, naposledy se vrcholná ZR1 bez střechy představila v roce 1969. I u nového ZR1 pro rok 2018 je střecha plátěná a dá se stáhnout za jízdy až do rychlosti 50 km/h. Kabrio je jen o 27 kg těžší než kupé.

Technikou se auta nijak neliší, kupé i kabrio mají pod kapotou kompresorem přeplňovaný osmiválec LT5 6,2 l o výkonu 563 kW (765 koní) s maximem točivého momentu 969 Nm. V obou případech je v nabídce tradiční manuální převodovka, která má ale nezvyklých 7 kvaltů. Novinkou je alternativa v podobě osmistupňového automatu, samozřejmě s pádly pod volantem pro ruční změnu rychlosti.

Chevrolet Corvette ZR1 slibuje při hmotnosti jen 1598 kg mimořádné rychlostní schopnosti, na stovku zrychlí kolem 3 sekund a maximálka je podle oficiálních čísel 338 km/h. V nabídce jsou také dvě varianty zadního křídla: první pro “běžnou” jízdu a druhé s mohutným přítlakem určené k závodění na okruhu.

Chevrolet Corvette ZR1 si už můžete objednat, kupé stojí 119 995 dolarů a kabriolet vyjde na 123 995 dolarů. To jsou necelé 3 miliony korun, když si připočtete daň a případný individuální dovozu, vyjde vás ZR1 určitě na 4 a čtvrt milionu korun.

Martin Jedlička
Martin Jedlička
Další články autora