Třetí generace Volkswagenu Touareg se oficiálně představí v březnu 2018 v Ženevě. Už dnes ale tušíme, jak bude vrcholné SUV značky vypadat. Touareg si přinese nový design, některé modernější technologie z Audi Q7 a objeví se i nové motory.

Společně s Arteonem je Touareg vlajkovou lodí značky VW, takže je jasné, že inženýři z Wolfsburgu udělali všechno pro to, aby byla jeho nová generace co nejlepší.

Podle zatím zveřejněných fotek to vypadá, že vzhled Touaregu bude hodně podobný loňskému konceptu T-Prime GTE, včetně přední masky, která navazuje na letošní Arteon. Výrazně se změní interiér, který bude modernější, využije opět větší dotykové obrazovky a méně tlačítek. Infotainment nabídne nové služby konektivity a připojení na internet.

Technickým základem je koncernová platforma MLB Evo, na které stojí dnešní Audi Q7 a Porsche Cayenne. To pravděpodobně bude znamenat víc místa na palubě a díky většímu využití hliníku má být auto lehčí. Oproti prémiovým sourozencům by měl Touareg nabídnout lepší vlastnosti v terénu, kde vždy platil za jedno z nejlepších SUV.

Nabídka motorů bude stát na čtyřválcových a šestiválcových motorech: benzinovém 2.0 TSI, naftovém 2.0 Bi-TDI a dále 3.0 V6 TDI a 3.0 V6 TSI. Časem jistě dostaneme čtyřválcový plugin hybrid s 48V technologií, kterou dostaly všechny Audi A8. A také se možná objeví čtyřlitrový naftový osmiválec. Všechny motory budou spojeny s osmistupňovým automatem od ZF.

Volkswagen Touareg je největším SUV portfoliu německé značky, ale zdaleka ne jediné. Úspěšně se prodává střední SUV Tiguan, k němuž nedávno přibyla i sedmimístná verze Allspace. Hned začátkem příštího roku se na trhu objeví i kompaktní, stylový model T-Roc. V roce 2018 by se měl představit také malý crossover T-Cross. Kolem roku 2020 se v nabídce objeví také elektrický crossover.

Martin Jedlička
Martin Jedlička
Další články autora