Ferrari Testarossa je samo o sobě jedinečné auto, teď je ale na prodej jeden unikátní kus: kabriolet, který v reklamě na Pepsi řídil král popu Michael Jackson. Nízkou cenu nečekejte, vyjde na 17 milionů korun.

Jakékoliv Ferrari Testarossa s pouhými 30 tisíci najetých kilometrů je krásný sběratelský artikl. Tenhle kousek z roku 1986 je ale unikátní. Zahrál si totiž v reklamě na Pepsi colu “The Chopper”, v níž ho řídil samotný král popu Michael Jackson — i když jen pár sekund. Navíc pro tuto reklamu bylo upravené na verzi bez střechy. Níže se můžete podívat na video, které v 80. letech viděly v televizi desítky milionů Američanů.

Určitě nemusíme připomínat, že Ferrari Testarossa je klasika italské značky. Vyrábělo se v letech 1984 — 1996, autorem designu byl Pininfarina a proslavily ho mohutné nasávací otvory chladičů na bocích, které musí uchladit obrovský plochý vidlicový dvanáctiválec o objemu 5 litrů, umístěný před zadní nápravou. Pětistupňový manuál pohání zadní kola, maximální rychlost je prý 290 km/h a průměrná spotřeba údajných 16 litrů. Celkově vzniklo v řadě Testarossa jen 5648 aut.

Pořizovací náklady tohoto exkluzivního kusu z reklamy s Michaelem Jacksonem samozřejmě nejsou lidové. Prodejce za něj chce 800 tisíc amerických dolarů, tedy zhruba 17 milionů korun. Pokud máte zájem, inzerát najdete tady.

Martin Jedlička
Martin Jedlička
Další články autora