Už v lednu dorazí na český trh Mitsubishi Eclipse Cross, malé SUV s profilem kupé. Tahle kategorie je momentálně hodně populární, japonské značce navíc pomůže zajímavá startovní cena. Základní verzi koupíte od 549.650 korun.

V segmentu kompaktních SUV je dost silná konkurence. Úspěšnému japonskému triu Nissan Qashqai, Honda CR-V a Toyota RAV4 konkuruje Peugeot 3008 a nově si o svůj díl koláče začíná říkat Škoda Karoq.

Do těchto vod míří také velká novinka japonské značky Mitsubishi, pojmenovaná Eclipse Cross. To je po delší době skutečně nový model, který tato značka na český trh posílá, a z vyjmenovaných aut bude patřit k těm nejstylovějším. Mitsubishi ho dokonce označuje za “SUV kupé”, což je trochu odvážné tvrzení. V nabídce značky se zařadí mezi menší Mitsubishi ASX a pod větší Outlander.

Eclipse Cross se pro začátek objeví v katalozích s jediným motorem: benzinovou patnáctistovkou s výkonem 120 kW neboli 163 koní. Na výběr bude mezi pohonem všech kol nebo jen předních, převodovka manuální nebo automatická CVT za příplatek 50 tisíc.

Základní verze s manuálem a výbavou Inform startuje na částce 549.650 Kč. S ní dostanete tempomat, automatickou klimatizaci či vyhřívaná zpětná zrcátka. Druhý stupeň Invite stojí navíc 20 tisíc a třetí Intense, zatím nejvíce poptávané v dealerstvích, vyjde na bezmála 600 tisíc. Na vrcholu stojí výbava Instyle s automatem a pohonem všech kol za cenu 789.850 Kč. Součástí kompletní výbavy je prémiové audio s devíti reproduktory, adaptivním tempomatem, sledováním mrtvého úhlu, parkovacími senzory nebo koženými sedadly.

Pokud by vám scházel v nabídce diesel, nezoufejte. Během příštího roku dorazí ještě vznětová motorizace 2.2 Di-D s výkonem 110 kW / 140 koní, spojená s osmistupňovým planetovým automatem Aisin. Pracuje se také na hybridu, jeho příchod zatím ale nikdo neohlásil.

Martin Jedlička
Martin Jedlička
Další články autora