Ikonická česká značka Jawa Moto překvapila. Ze své loňské novinky 350 OHC vytvořila stylový cafe racer s retro kapotáží, novými výfuky a sedlem. Cena Jawy 350 DOHC Special proti výchozímu modelu přitom stoupla o 20.000 Kč na 119.000 korun.

Café racer s čínskou kostrou

Nová Jawa 350 DOHC Special se představila na dnes zahájené výstavě Motocykl. Stejně jako „klasická“ moderní Jawa 350 OHC vychází z čínské motorky Shineray XY400, který je designově upravený v týnecké fabrice. Nově má stříbrnou dolní částí kapotáže a připomíná staré závodní stroje značky.

Na stánku Jawy, která patří do skupiny Jihostroj, je k vidění i loňská novinka, čtyřdobá šestistovka Vintage. Stroj o výkonu 36 kW s elektrickým startérem dokáže jet až 160 km/h. Jeho cena začíná na 179.830 Kč.

Jawa je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých průmyslových značek minulého století. Její motocykly kdysi patřívaly ke světové špičce, některá její technická řešení kopírovaly i dnešní lídři trhu.

Novou Jawu uvidíte na Motosalonu

Své novinky na Motosalonu představují i další značky, jako je napříkllad Triumph, Ducati, Harley-Davidson, Norton, Honda nebo MV Agusta. K vidění je i elektromotocykl od jediného českého výrobce Kuberg. Součástí výstavy je i přehlídka přestaveb Bohemian Custom Bike nebo doprovodný program, v rámci kterého proběhne například vystoupení kaskadérů.

Pražská výstava na holešovickém výstavišti letos změnila termín a koná se týden před konkurenčním veletrhem Motosalon, který letos proběhne v Brně. V liché roky se koná v Praze a dosud tak soupeřily dvě stejně zaměřené akce v jednom termínu v tom samém městě.

Vstupenka na Motocykl stojí 150 Kč a je otevřený od 10:00 do 19:00 hodin, v neděli pak do 17:00.

ČTK/Michal Krumphanzl
Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek a příslušenství Motocykl začal 1. března v Praze. Na snímku Jawa 350 Special