Škoda Auto v Ženevě odhalila modernizovanou Fabii a hlavně koncept městského crossoveru Vision X s kombinovaným pohonem na benzin, CNG a elektřinu. Vystavuje také Kodiaq v luxusním provedení Laurin & Klement.

Modernizovaná Škoda Fabia se začne vyrábět letos v srpnu, na trh pak bude uvedena v září. Facelift tradičně přinesl nový vzhled předního a zadního nárazníku, nové světlomety a upravený interiér.

V nabídce už není žádný naftový motor, jen benzinové tříválce s litrovým objemem a výkonem od 60 do 110 koní. Nejvýkonnější ze čtveřice motorů je v nabídce také se sedmistupňovou převodovkou DSG. Místo dieselu počítá Škoda u malých modelů s pohonem na CNG.

Poprvé je v modelové řadě Fabia využita LED diodová světelná technika pro přední světlomety i zadní skupinové svítilny. Na výběr budou kola z lehkých slitin, mimo jiné poprvé pro hatchback i kola s průměrem 18 palců.

Modernizovaná Fabia dostane některé nové technologie, třeba upozornění na vozidla v mrtvém úhlu nebo na auto, které se při jízdě po víceproudých dálnicích rychle přibližuje zezadu. Další systém monitoruje, co se děje za vozidlem a varuje před kolizí při couvání. Ve voze je také funkce tísňového volání.

Od roku 1999 se po celém světě prodaly více než čtyři miliony fabií, přičemž současná třetí generace modelu již překonala hranici 500.000 vozů dodaných zákazníkům. Fabia je v současnosti třetím nejprodávanějším modelem značky. Hlavními trhy pro model s karoserií hatchback jsou Německo, Velká Británie a Polsko, pro model kombi jsou pak cílovými zeměmi především Německo, Česká republika a Polsko.