Předseda Svobodných Petr Mach je zvláštní exemplář europoslance. Pobírá od Evropské unie obří plat a zároveň usiluje o její likvidaci. Proto se neustále snaží její politiku kritizovat, ale často se ve své kritice dopouští naprostých argumentačních chyb. Jako například nyní, kdy údajně našel viníka zvyšování cen másla v českých obchodech.

Odborníci upozorňují na fakt, že cenu másla jasně ovlivňuje především nedostatek dosti tučného mléka, které je k jeho výrobě třeba. „Je třeba vědět, že máslo je prakticky jen a pouze mléčný tuk, kterého je nyní skutečně mírný nedostatek – takže se právě v ceně mléka odráží pro spotřebitele nejviditelněji,“ říká například agrární analytik Petr Havel.

Nedostatek tohoto tuku ovšem nezpůsobuje Evropská unie ani její politika, ale jen a pouze roční období, ve kterém je standardně mléko méně tučné a také plemena, která jsou u nás chována a nejsou tak vhodná pro následnou výrobu mléka.

To ovšem Petr Mach, nepřítel EU a zároveň jeden z jejích představitelů, zřejmě neví. Nebo jen před volbami potřebuje napadat unii a je mu jedno, jaké argumenty k tomu použije. „Evropská unie pomocí dotací za nevyrábění mléka omezuje produkci mléka a mléčných výrobků. Proto roste nyní cena másla do závratných výšin,“ tvrdí Mach ve svém vyjádření.

Evidentně sází na to, že pokud se spojí zdražování u nás a politika EU, může to u lidí, kteří se dopodrobna nezaobírají fungováním evropského společenství, fungovat jako červený hadr a vzbudit nenávist vůči unii, která si už „dovolila“ nám zakázat pomazánkové máslo a rum. Co na tom, že nám přispívá miliardovými dotacemi. Diktovat nám, podle některých, včetně Petra Macha, nebudou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora