Ani volba druhého muže KDU-ČSL překvapení nepřinesla. Svůj mandát obhájil ministr zemědělství Marian Jurečka. V souboji se šéfem poslaneckého klubu Jiřím Miholou obdržel 66 % hlasů.

K případné povolební spolupráci KDU-ČSL s hnutím ANO Jurečka řekl: „Já se přiznám, že u hnutí ANO mě dneska chybí několik věcí. Zaprvé, nevím vůbec nic o jejich programu a neslyšel jsem nic o tom, jaké budou jejich priority. Musím říct, že za poslední tři měsíce se mi především velice vzdaluje představa sedět v jedné vládě s hnutím ANO, které tam bude reprezentovat Andrej Babiš.“

Ministr zemědělství se zároveň ohradil proti tomu, že by měl být podporovatelem ANO uvnitř KDU-ČSL. „Takové názory slyším poprvé, že já bych měl být nějakou pátou kolonou. Když se normální člověk podívá například za poslední dva, tři měsíce, tak jestli je tady někdo nejhlasitější kritik Andreje Babiše, tak jsem to já,“ řekl Jurečka.

První místopředseda lidovců kvituje, že mandát předsedy obhájil Pavel Bělobrádek. „Jsem rád, a přijde mi to jako logická volba, že Pavel Bělobrádek vede KDU-ČSL a já jsem přesvědčen, že ji vede dobře a že se nám daří a postupně jdeme nahoru. Takže delegáti zvolili dobrého muže předsedou strany,“ dodal Marián Jurečka.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner