Ministr Marian Jurečka se prostřednictvím twitterového účtu zamyslel a vyvolal tím na Facebooku debatu. Napsal: „Dnes jednání ve sněmovně… tak si říkám, jestli by nestačily ty zákony dva, Starý a Nový…“

Tak na tom jistě něco je. Taky ta myšlenka mnohé čtenáře nadchla. (Není tedy jisté, jestli někdy Bibli četli.) Jsou skutečně lidé, kterým stačí dokonce jenom Starý zákon a kolik mají Nobelových cen! Někteří lidé nemají zákon žádný a taky to nějak přežijí.

Neměli bychom si ovšem namlouvat, že je to tak jednoduché. Lidé by zjistili, že podle Starého zákona musejí za některé přečiny kamenovat, že nesmějí jíst vepřové a podle Nového zákona, že když je pohoršuje jejich oko, mají si ho vytrhnout a odhodit od sebe. Pokud by Nový zákon stačil, nebyla by možná ani žádná novelizace, třeba zmírnění ve smyslu, že to neplatí pro lidi, co mají jen jedno oko, nebo problém daný tím, že některé lidi pohoršují výplody jejich vlastního mozku a ten si přitom člověk sám odstraní bez vedlejších následků jen obtížně. Svatý Pavel zase v Novém zákoně píše, že když je někdo otrokem, tak ať tak zůstane.

On to tak ministr Jurečka jistě doslova nemyslí. Pochopitelně, že bychom se bez některých zákonů obešli, třeba o přímé volbě prezidenta nebo o dotacích na biopaliva a podobně. Možnosti  tu jsou.

Zavádění země řízené pouze Starým a Novým zákonem zatím drhne vtom, že postavy v těchto spisech vynikají někdy i schopnostmi dělat zázraky, což se u našich zákonodárců zatím nedá předpokládat. Nic ale není ztraceno, mnozí už se naučili prorokovat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora