Autora kultovní knižní série Mládí v hajzlu C. D. Payne můžou fanoušci potkat na Turné v hajzlu postupně ve třiceti městech po celé republice. Payne se účastní scénických čtení v rámci projektu LiStOVáNí. Po představeních, která probíhají v divadlech, kavárnách nebo restauracích je na programu autogramiáda s Paynem. Herci divákům přečítají kromě Mládí v hajzlu také další knihy amerického autora.

První díl knižní série s  Nickem Twispem vydal C. D. Payne na vlastní náklady v roce 1995. Fiktivní deník dospívajícího puberťáka se od té doby dočkal sedmi pokračování. Zatím poslední kniha pod názvem Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš, vyšel v Česku loni. Mládí v hajzlu vyniká absurdními příhodami, humorem a sexuálními zážitky hlavního hrdiny.

Osmašedesátiletý autor je v Česku velmi populární, a v minulosti dokonce prohlásil, že se měl narodit v České republice, protože je zde populárnější než kdekoliv na světě. Zdá se, že sympatie jsou oboustranné. Fanoušky Payne na videu k projektu LiStOVáNí zdraví česky: „Ahoj… Dobrý den… Dobré ráno… dobrý večer.“

Od 12. května navíc uvádí ostravské Divadlo Petra Bezruče Mládí v hajzlu na svém repertoáru.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner