Překvapivý závěr měl vzpomínkový večer na První československý beatový festival, který se v minulých dnech uskutečnil v pražské Lucerně. Kromě vystoupení několika legend tuzemské rockové scény byly naplánovány také dva křty desek. Jazz Q Martina Kratochvíla si při křtu pozvali na pódium exprezidenta Václava Klause. A v tu chvíli to začalo.

Publikum začalo pískat a křičet na Klause například: Mazej domu! My tě tu nechceme! S*áči! Nepomohly ani výzvy z podia, že nejde o politiku. Fanoušci byli tak důrazní, že se křest uskutečnil nakonec stranou mimo mikrofony.  Martin Kratochvíl a Václav Klaus jsou dlouholetí přátelé. Klaus pořádal na Pražském hradě jazzové koncerty, ty nyní organizuje i jeho institut.

Večer v Lucerně byl vpomínkovou akci na První československý beatový festival, který proběhl v prosinci 1967. Nyní na akci vystoupily některé z kapel, které na akci hrály ve zmíněném roce 1967. Fanoušci bigbítu si tak užili nejen Jazz Q, ale také Prúdy, Vladimíra Mišíka, Karla Kahovce, Viktora Sodomu, Petra Jandu, Synkopy 61 nebo Energit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora