Michal Horáček do druhého kola prezidentské volby nepostoupí. Svou kandidaturu oznámil jako první, zveřejnil vše od podrobných zdravotních zpráv a informace, kam směřovala každá na kampaň vydaná koruna. Do prezidentské volby přinesl něco zcela nového. Celá jeho kampaň byla naprostým opakem toho, co dělal Miloš Zeman. Proti tomu se Michal Horáček po celou dobu vymezoval.

Ve chvíli, kdy bylo jisté, že nepostoupí do druhého kola, vystoupil Michal Horáček s pokorou a úsměvem. Ve vší slušnosti poděkoval rodině, svému týmu a novinářům, což nebývá v České republice zcela běžné. Michal Horáček také jednoznačně ujistil, že v druhém kole podpoří Jiřího Drahoše, se kterým vedl v minulých týdnech ostřejší debaty. Michal Horáček současně řekl, že Jiřímu Drahošovi poskytne nejen svoji morální podporu a vydá doporučení svým voličům. Drahošovi poskytne také své výlepové plochy. Taková slova v době, kdy ještě není sečteno, ale i tak je jasno, zaslouží uznání a palec nahoru. Ne každý by to v jeho situaci udělal.

Jako gentleman vystupoval Michal Horáček po celou dobu kampaně. Pomohl Marku Hilšerovi se sběrem podpisů, aby mohl kandidovat. Tuto pomoc nabídl tehdy i Jiřímu Drahošovi. Ten to však odmítl.

Michal Horáček by z veřejného prostoru neměl zmizet. Byl by například skvělým senátorem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora