Tentokrát přebíráme z tiskového orgánu Hradu, Parlamentních listů, bez jakéhokoli komentáře a s pouhým zvýrazněním úryvek z článku Přeji vašemu praporu, aby vám jej žádná banda debilů nerozstříhala, prohlásil Zeman před plným náměstím. Vzpomněl na aktivisty ze „Sta hoven“, který vyšel 29. 6. 2016.

Prezident Miloš Zeman se v rámci své pracovní návštěvy Kraje Vysočina setkal i s občany Pelhřimova. Na Masarykově náměstí na něj netrpělivě čekaly stovky lidí. Zavítal sem společně s hejtmanem kraje Jiřím Běhounkem i starostou města Františkem Kučerou.

Úvodní dotaz směřoval na čin aktivistů skupiny Ztohoven, která z budovy Pražského hradu odcizila prezidentskou standartu, následně ji rozstříhala a rozeslala občanům České republiky. „Důsledně název této skupiny vyslovuji jako Sto hoven. Pochyboval bych i o tom, že je to umělecká performance. Uvědomme si, že prezidentská standarta není symbol ani vlastnictví Miloše Zemana, ani nikoho z budoucích prezidentů. Prezidentská standarta je jeden ze symbolů české státnosti. Poslední případ, kdy byla stržena z Pražského hradu, se odehrál 15. 3. 1939, kdy Adolf Hitler přijel do Prahy a později byl vyhlášen protektorem. Myslím si, že je to neúcta k symbolu české státnosti,“ podotkl Zeman. „Když teď s performancí začal soud, tak tato skupina prohlásila, že soudkyni považuje za podjatou, protože ji jmenoval prezident Zeman. Chtěl bych upozornit, že podle Ústavy ČR jmenuje prezident všechny soudce,“ dodal s tím, že v každé obci je jeden obecní blázen.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner