Český prezident se zítra setká s britskou královnou. Zpráva, která by měla naplnit každého občana naší republiky hrdostí. Má to ovšem jeden problém. Oním prezidentem je Miloš Zeman. Takže místo toho, aby se člověk těšil na slavnostní návštěvu, trne, co současná hlava státu v Londýně provede. Ostuda je totiž tím nejpravděpodobnějším, co bude návštěvu prezidenta ve Velké Británii provázet.

Ačkoliv je návštěva v Anglii chvályhodná oproti častým Zemanovým cestám do Číny, bohužel se nedá předpokládat, že by přinesla něco pozitivního. Ba naopak. Každý prezidentův výlet za hranice Prahy totiž zavání průšvihem.

Většinou totiž Zeman neodolá svému sklonu k alkoholickým nápojům a už jeho přílety do cizích zemí potom vypadají trapně. Příkladem budiž vystupování z letadla v Číně nebo ostudný rozhovor pro Českou televizi při návštěvě Bruselu.

Zde se Zemanova „únava“ projevila natolik, že ani nebyl schopen absolvovat projevy zahraničních hlav států, včetně Donalda Trumpa. Oficiální stanovisko hradního mluvčího a věrného nohsleda prezidenta ČR Jiřího Ovčáčka sice opět hovořilo o Zemanově náročném programu, ale dá se tomu věřit?

Zítra v pravé poledne nastane chvíle, kdy se mnohým zatají dech. Nebude Zeman na Alžbětu II. mávat holí? Nebude ve stavu, kdy na ni upadne? Nebude Jejímu Veličenstvu svou angličtinou vysvětlovat, co znamenají některá česká slovíčka, která se třeba na televizní obrazovce mohou objevit až po 22. hodině?

Snad se prezident tentokrát mimořádně probudí jako slušný člověk a k britské královně se bude chovat s úctou, jakou si zaslouží, a nebude u ní shánět „popelníček“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora