Zdá se, že pozice ministryně obrany není neotřesitelná a mohlo by se uvažovat o její výměně, třeba za nominanta ČSSD za předpokladu, že hnutí ANO dosáhne koaliční dohody s touto stranou. Napovídá o tom i rozpor mezi rezortem, který Karla Šlechtová řídí, a Lidovými novinami, které podle ministerstva obrany publikují nepravdivé informace. Tak běžně začíná Babišovo tažení před odvoláním ministrů. Stejně to totiž probíhalo i před koncem Heleny Válkové na spravedlnosti.

Specialista z Lidových novin na odvolávání ministrů Martin Shabu přišel v pondělním vydání listu s tvrzením, že bezpečnostní ředitel úřadu Petr Charvát na ministerstvu obrany končí, protože „nedal“ novou šéfovou, Karlu Šlechtovou. Oficiální verze o jeho odchodu do důchodu se podle Babišova novináře nezakládá se na pravdě.

To ovšem ostře popírá ministerstvo, na němž se má podle LN docházet k podivnému obsazování důležitých postů, právě kvůli přání nové šéfky rezortu, která na obranu zamířila z ministerstva pro místní rozvoj. „Redaktor Martin Shabu v LN dne 16. 4. 2018 uvádí, že příčinou plánovaného odchodu bezpečnostního ředitele MO jsou jeho neshody s ministryní obrany. Skutečným důvodem je ale odchod do starobního důchodu, o kterém byly LN informovány,“ píše se v oficiálním prohlášení ministerstva.

Zároveň úřad sděluje, že tento svůj krok bezpečnostní ředitel Petr Charvát dlouhodobě avizoval. „Jedná se o jeho rozhodnutí, ze strany ministryně obrany na něj ve věci odchodu nebyl činěn žádný nátlak,“ zdůrazňuje ministerstvo obrany. „Karla Šlechtová po svém nástupu do funkce neprovedla v managementu ministerstva ani jednu personální změnu, v práci pokračuje celý dřívější tým náměstků a ředitelů,“ dodává.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora