V Babišově vládě, která se ujme republiky už za několik dní, není postava, o které by bylo možné s uznáním říci ano, to bude dobrý ministr. Jednou z osob, které nám budou vládnou a které budí největší rozpaky, je bývalý účastník Superstar, jedenatřicetiletý Adam Vojtěch, přezdívaný Ken. Není lékařem, nemá manažerské zkušenosti, přesto povede tak náročný resort, jakým je ministerstvo zdravotnictví.

A zřejmě se chystá nechat po sobě výraznou stopu. Seznamu.cz se svěřil, že by chtěl rušit lůžka v malých nemocnicích. Z nemocnic chce udělat polikliniky a ambulance. Podle Vojtěcha lékaři nechávají pacienty zbytečně na lůžkových odděleních. Prý posílají pacienty na hospitalizace jen kvůli bolestem zad. Kromě toho chce mladý ministr více kontrolovat vše. Kontrol je totiž málo.

Rušení nemocnic a rušení lůžek je tak horké téma, že nový zpívající pan ministr brzy pozná, že sáhl vedle. Prohlížení tabulek v pražské kanceláři je totiž něco jiného než praxe v malých okresních nemocnicích. Už prvním vyjádřením dává nový ministr znát, že nemá praktické zkušenosti, že nemá vztah k voličům, neví, co je život v regionech. A to se mu stane osudným. Lidé jsou na rušení zdravotnických zařízení citliví, oprávněně.

Abychom panu ministrovi nekřivdili, že je známý jen tím, že se chtěl stát hvězdou díky pokleslé televizní estrádě, pan Vojtěch před rokem dokončil práva, je tedy čerstvým absolventem, od té doby zastával několik postů ve firmách Agrofertu a ve státních společnostech, které ovládá ministerstvo financí. Funkci dostal i na samotném ministerstvu. Můžeme si být jisti, že Adam Vojtěch je velice agilním babišovcem.

Je evidentní, že Adam Vojtěch chce být slavným. Když to neklaplo s mikrofonem v ruce, tak se pokouší proslavit s propiskou a tabulkou. Opět špatně. Takhle se opravdu Superstar tuzemského zdravotnictví nestane.

Na Vojtěchovi je vidět Babišova personální zoufalost. Babiš nemá schopné lidi, skutečné kapacity v daných oborech, kterým by ministerstva mohl nabídnout a které by s ním do vlády šly. Babiš sliboval vládu odborníků. Zřejmě opět lhal. Zdravotnictví povede „odborník“, který je čerstvým absolventem práv. Nikdy nebyl lékařem, nikdy neřídil žádnou nemocnici. Jediný jeho kontakt s oborem je, že ho Babiš před několika měsící nastrčil do správní a dozorčí rady dvou pojišťoven. A to je žalostně málo. Pacienti a zdravotníci by se měli začít bát.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora