Zdeněk Ondráček se moc těšil, jak povede komisi pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Díky hlasovací koalici ANO, SPD a KSČM dokonce prošel sněmovní volbou a chystal se kontrolovat policii, ke které má od doby, kdy jako člen Pohotovostního pluku mlátil demonstranty v roce 1989, vřelý vztah. Potom ovšem zasáhl Andrej Babiš a Ondráčka do funkce zakázal instalovat. Známá „mlátička“ mu to ve středu chtěla vrátit a nezúčastnila se hlasování o důvěře vládě.

Bylo to překvapení i pro komunisty, jejichž je dlouholetým spolustraníkem. Vendeta ovšem zvítězila nad stranickou povinností a Ondráček si postavil hlavu. Kdo viděl jeho vystoupení ve sněmovně, kde oznamoval své „svobodné“ rozhodnutí o tom, že nebude v komisi působit, musel mít jasno, že jednou Babišovi jeho lobbing u KSČM vrátí.

Byl to totiž právě premiér, kdo po velké demonstraci na Václavském náměstí, kde desetitisíce lidí daly jasně najevo, že bývalý esenbák nemá v tak důležité funkci co pohledávat, „zaklekl“ na komunisty a vysvětlil jim, že Ondráček šéfa komise dělat nechce.

Komunisté v rámci nepsané dohody, která jim slibuje za ústupky nové vládě věci, o nichž se veřejnost sotva dozví, kývli a důrazně svému superpolicajtovi oznámili, že je v zájmu strany, aby ustoupil.

Pomsta je ovšem pokrm, který se podává za studena. Proto se zničehonic Ondráček 11. července neúčastnil hlasování, které bolševiky opět vrátilo do mocenské hry. Jeho chování ovšem nezůstane bez důsledků. Již dnes totiž bude svou nedisciplinovanost vysvětlovat stranickým kolegům. Bude nakonec drsnější mlátička, nebo agent Falmer?

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora