Je to několik dní, co Marta Kubišová, skvělá zpěvačka a žena pevných názorů, oslavila pětasedmdesáté narozeniny. Zároveň ukončila svou koncertní činnost. Tu koncertní činnost, kterou jí na zhruba dvacet let zakázali komunisté. Její legendární skladba Modlitba pro Martu se stala symbolem okupace, kterou u nás bolševici odstartovali v srpnu 1968.

Modlitba pro Martu byla potom zakázaná. Zazněla znovu až při revoluci v roce 1989. A nyní, po 28 letech, je tato skladba zřejmě opět zakázaná. Alespoň je zakázáno ji pouštět v přítomnosti Miloše Zemana. Právě tomu ji při jeho předvolebním setkání s lidmi pustil ve středu jeden z jeho neobdivovatelů. Co následovalo? Policie produkci ukončila a muže si odvezla. Policisté v civilu…

Co to má znamenat?!

Absolutně nepřijatelný zásah policistů. Obyvatelé této země si nesmějí pouštět hudbu? Co na tom, že měl nedaleko právě mítink prezident? Prezident je tu od toho, aby sloužil lidem, ne od toho, aby nechával zavírat odpůrce. Byly doby, a není to tak dlouho, kdy naše země měla prezidenta, který tuto skladbu měl rád, měl rád Martu Kubišovou, a kdyby mu někdo pustil Modlitbu pro Martu, udělal by mu radost. Ty doby jsou pryč.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora