Policie již týden řeší informace o hře Modrá velryba, která má děti nabádat k sebepoškozování nebo dokonce k sebevraždě. Ač se z mnoha stran ozývají hlasy, že se jedná o hoax, v aktuální tiskové zprávě policejní mluvčí potvrdila vyšetřování podezřelých případů.

„Informace o fenoménu nazývaném ,Modrá velryba‛ jsme ještě před zveřejněním výzvy měli od našich zahraničních partnerů. Vzhledem k závažnosti informací a potenciálnímu nebezpečí jsme pokládali za nezbytné informovat veřejnost, a to především rodiče nezletilých uživatelů sociálních sítí. Po zveřejnění tiskové zprávy jsme obdrželi několik desítek poznatků k této činnosti. Počty hlášení  jsou výsledkem toho, že se rodiče, pedagogové a vrstevníci účastníků hry začali více zajímat o negativní jevy spojené se sociálními sítěmi a že tento fenomén není veřejnosti lhostejný,“ píše se v tiskové zprávě.

Kvůli plnění úkolů prý dokonce došlo k několika sebepoškozením. „V jednom případě po splnění tohoto úkolu mělo být dokonce od tzv. kurátora požadováno zaslání obnažených fotografií nezletilé osoby. Podle našich informací byly obdobné požadavky zaznamenány i na sociálních sítích u zahraničních uživatelů,“ tvrdí policie a i nadále odmítá, že by se jednalo o falešný poplach.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner