Prohradní koalice ANO, KSČM, ČSSD a SPD dnes ve sněmovně zařídila, že kancléř prezidenta Vratislav Mynář nemusí mít bezpečnostní prověrku. Je to nehorázná ostuda, překrucování pravidel a legalizace Mynáře na místě, kde evidentně nemá co dělat.

Mynář o prověrku žádal, ovšem Národní bezpečnostní úřad mu ji neudělil. Kdyby měl normálního šéfa, který dodržuje pravidla, už by své místo dávno opustil. Jenže on nemá normálního šéfa, který dodržuje pravidla. On si vytváří svá, podle toho, jak se ráno probudí. A tak držel Mynáře dosud ve funkci. Dnes ho podržela i koalice extremistů, komunistů, Babišistů a tragických sociálních demokratů.

Všichni uvedení poslanci se vědomě postarali o dlouhodobé bezpečnostní riziko jménem Mynář. Analytici Národního bezpečnostního úřadu totiž přesně věděli, proč prověrku Mynářovi neudělit. Rozhodnutí extremisticko-komunistické koalice je dalším nabouráním demokracie a překročení pravidel jen proto, aby poslanci zmíněných stran udělali dobře Zemanovi a udrželi ve funkci prazvláštně zbohatlého vlekaře Mynáře.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora