V Pražském hradě se veselili zemanovci, zpívala Vondráčková s Davidem a Miloš Zeman svým fanouškům oznámil, že budoucnost je na pět let jejich. V tu dobu před Pražský hrad dorazil dav demonstrujících, který skandoval Úklidová četa!Máme toho dost!, Ostuda národa!, Stydíme se za vás!, My se nedáme!, Česko není Čína!, Demisi!, Soukup, to je žumpa!, Babiše do koše!, Nemáme k vám důvěru!, Vrať se do člunu!

Když se policisté dozvěděli, že dav míří na hrad, začali stavět zábrany. Pražský hrad byl ve středu jen pro někoho. Pro fanoušky Miloše Zemana. Pro ty Zeman uspořádal za státní peníze večírek s interprety pokleslého normalizačního popu. Fanoušků prezidenta dorazilo tisíc.

Demonstranti byli ale v přesile a došlo rovněž i na zpěv. Zatímco Vondráčková pěla svoji starou píseň Dlouhá noc, dav před Hradem Zemanovi zpíval českou hymnu, píseň Marty Kubišové z roku 1968 Modlitba pro Martu a oblíbenou píseň prezidenta Masaryka Ach, synku.

Miloš Zeman se spletl. Mnoha lidem dochází trpělivost a demonstrace na Václavském náměstí vůbec nebyla malá. Velká část lidí dorazila i před Hrad. Bylo z nich cítit odhodlání. Nebyla to žádná pražská elita. Byli to obyčejní lidé z Prahy, ale i z mnoha dalších měst. Hlavním motivem demonstrace byla tentokrát v souvislosti s nedávnými výroky prezidenta obrana nezávislých novinářů a zejména České televize.

Zeman a celá jeho proruská fronta už přestřelili. Tahle země není jeho a jeho kamarádů z Ruska a Číny. Neústavní vláda jedné strany řízená z podvodu vyšetřovaným estébákem a pokusy o zlomení veřejnoprávní České televize jsou poslední kapky.

V jednom z nedávných textů jsem psal o tom, že ona proruská fronta neustále posunuje hranice a zkouší, co si ještě může dovolit, co jim ještě projde. V textu byla také otázka, kdy a kdo jim už řekne dost? Ta doba právě přišla. Zdá se.

Jedno z posledních skandovaných hesel bylo: My přijdeme zase! Krátí se ti čas, my přijdeme zas!

Miloš Zeman by si to měl zapamatovat.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora