Ruský letoun s více než 220 lidmi na palubě se dnes zřítil v centrální části Sinajského poloostrova poté, co vzlétl z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch u Rudého moře a mířil do Ruska. Oznámil to podle agentur Reuters a AFP úřad egyptského premiéra. Letoun vezl převážně ruské turisty.

Podle ruských leteckých služeb je postiženým letounem Airbus A-320 s 224 cestujícími a členy posádky, který provozovala ruská letecká společnost Kogalymavia. Stroj mířil do Petrohradu. Podle egyptských zdrojů šlo o charterový let s 217 cestujícími a sedmi členy posádky.

„Podle předběžných informací letoun Airbus A-320 společnosti Kogalymavia, letící na trase Šarm aš Šajch-Petrohrad, odletěl v 06:51 moskevského času (04:51 SEČ). V 07:14 nenavázal kontakt s Larnakou (na Kypru) a zmizel z radarových monitorů. Na palubě bylo 212 lidí a sedm členů posádky,“ sdělil podle agentury TASS Sergej Izvolskij, mluvčí ruského úřadu pro kontrolu leteckého provozu Rosavia.

Káhira již vytvořila krizový štáb, který se bude neštěstím zabývat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner