Demonstrovat za Českou televizi je neodvážné. To opět zopakoval Jiří Ovčáček v rozhovoru pro Český rozhlas. Kritizoval ty, kdo se dnes chystají na Václavské náměstí, aby vyjádřili podporu ČT a protestovali proti krokům Miloše Zemana a jeho přátel. Zeman je jedním z členů neoficiální proruské fronty, která vede tvrdý boj proti České televizi. Jejich cílem je výměna vedení televize a „zkrocení“ zpravodajství a investigativních pořadů.

Demonstrace Zemane, ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií má velký ohlas na sociálních sítích. Podle posledních údajů se na ni chystá až 26 tisíc lidí. Akce je naplánována na dnešní 19. hodinu na Václavské náměstí.

Proti České televizi nebojuje jen Miloš Zeman. Válku vede také Tomio Okamura, Andrej Babiš, komunisté nebo Jaromír Soukup se svojí TV Barrandov.

Naopak na obranu veřejnoprávní televize se staví tisíce lidí, včetně stovek umělců. Ti proměnili sobotní předávání cen Český lev v happening na obranu České televize. Za to si také vysloužili ostrou kritiku Jiřího Ovčáčka.

 

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora