Napětí mezi EU a Tureckem se stupňuje. Turecko omezilo spolupráci s NATO. Protože nemůže jednostranně ukončit spolupráci s členskými státy, omezuje spolupráci s nečlenskými státy, aktuálně s Rakouskem. To zakázalo ve své zemi mítinky tureckých politiků.

Důvodem mají být také vypjatější vztahy s Německem a Nizozemskem. Turecko údajně zablokovalo některá vojenská cvičení plánovaná na letošní rok.

„Rakouské ministerstvo obrany potvrdilo turecké zastavení spolupráce. Podle jeho mluvčího to nebude mít žádný dopad na aktuálně probíhající mise, ale může to představovat problémy dlouhodobé, například při přípravě misí v Kosovu, kde jsou společné výcvikové programy,“ uvedl server novinky.cz

Nejmenovaný představitel NATO Reuters potvrdil, že některé akce byly zrušeny: „Doufáme, že něco pořád ještě přijde na řadu později. Je to politický problém. Doufáme, že se situace uklidní po referendu.“

Situaci dále sledujeme!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner