V pondělní Mf DNES vyčetla Eliška Hašková-Coolidge Občanské demokratické straně, že nešla do vlády s trestně stíhaným Andrejem Babišem. Bagatelizovala dotační podvod v kauze Čapí hnízdo jako „něco, co se stalo před dvanácti lety“, tedy dlouho předtím, než Babiš vstoupil do vlády. Hašková-Coolidge považuje postoj ODS za neodpovědný a vůči národu za sobecký. Vždyť se přece před dvanácti lety děly ostudné věci i v ODS.

Škoda že ty ostudné věci tehdy Haškové nebránily za ODS kandidovat do senátu. Jaké přesně ostudné věci se děly, to čtenářům Babišovy Mf DNES nesdělila.

Paní Eliška Hašková-Coolidge nám vytvořila obraz dámy z velkého světa, která to dokonce dotáhla až na místo jedné z tisíce asistentek ve Washingtonu. Její sebeoznačení „bývalá zvláštní asistentka“ z ní má dělat odbornici na Ameriku a na politiku. Je to podobně komické jako prohlášení brouka Pytlíka o tom, že všechno zná a všude byl, protože se narodil v kině.

Naše národní asistentka pocítila potřebu se na stará kolena dát do služeb agenta Státní bezpečnosti, který se dlouhá léta živil nepřátelským přebíráním firem, Andreje Babiše.

Naprostá zvrácenost jejího myšlení spočívá v tom, že důsledně zaměňuje příčinu a následek. Zodpovědnost za to, že vzniká vláda s podporou komunistů, nenese vinu ODS ani žádná jiná strana, která odmítla jít do vlády s trestně stíhanou osobou. Za to nese zodpovědnost Babiš, kterému vládnutí s KSČM nevadí. V tom je celý problém.

Ukradení evropských peněz předsedou vlády jedné z členských zemí je tak dokonalá trapnost, že nazývat ji chybou z minulosti může opravdu jen někdo, kdo ztratil kontakt s realitou.

Hašková-Coolidge svůj článek v Babišově MF DNES na obranu Babiše zakončila touto pozoruhodnou myšlenkou: „Zdravá změna pro národ a naděje pro celý svět přijdou, jen když se ve vládních kruzích objeví pokora a odvaha přiznat chybu, prošlapat si krátkodobou ostudu a ponížení s tím spojené a s posíleným charakterem změnit dnešní přístup tak, aby vláda, která vznikne, byla vláda zodpovědnosti, otevřenosti a poctivosti.“

Stvořit tak patetický blábol v článku o dotačním podvodníkovi v jeho vlastních novinách vyžaduje opravdu velké nadání. Jedinou skutečnou informací z celého článku je, že madam Hašková-Coolidge políbila kmotrovi prsten na veřejném jevišti.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora