Při dnešní nehodě autobusu u Horoměřic nedaleko Prahy zemřeli tři lidé, dalších 45 cestujících se zranilo. Z toho pět lidí je ve velmi vážném stavu, deset má středně těžká zranění a třicet utrpělo lehká zranění. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři rozvezli zraněné do traumacenter pražských nemocnic.

Mezi vážně zraněnými jsou i děti, dvě z nich museli lékaři uvést do umělého spánku a na umělou plicní ventilaci. Podle středočeské policejní mluvčí Moniky Schindlové zemřela řidička superbu, který se s autobusem srazil, a dva lidé z autobusu. Příčinu nehody policie vyšetřuje.

Záchranáři aktivovali takzvaný traumaplán, který vyhlašují při událostech s vyšším počtem zraněných. Na příjem většího počtu zraněných se připravila například nemocnice v pražském Motole, která zatím přijala čtrnáct lidí, z toho pět těžce zraněných. Rovněž Ústřední vojenská nemocnice v Praze aktivovala I. stupeň traumaplánu, už ošetřuje dva těžce zraněné a očekává příjem dalších.

Nehoda se stala kolem 16 hodin na silnici číslo 240. Jde o rovný úsek mezi Horoměřicemi a serpentýnami, kterými se sjíždí do Prahy. Autobus linky 316, který zřejmě jel směrem z metropole, při nehodě narazil do stromu. Autobus patřil společnosti Arriva. Záchranáři, hasiči a policisté dál na místě pracují a poskytují nezbytnou péči zraněným.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner