Fašistické svině. Tak označuje mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček osoby, které poničily památník na Rudou armádu, který je umístěný v areálu Pražského hradu. Dílo nejprve v minulých dnech někdo postříkal barvou. Ovčáček se následně nechal vyfotit s hadříkem v ruce, jak osobně památník čistí. Ten, kdo památník postříkal barvou, je podle něj dobytek. Dnes přitvrdil. Zveřejnil fotografii opět poničeného památníku s tímto sdělením:

„Fašistické svině, které jsou v české společnosti čím dál hlasitější – za mlčení většiny politiků -, definitivně zničily pomníček osvoboditelů před Pražským hradem, který jsem nedávno pomáhal čistit. Nahlásili jsme okamžitě Policii ČR,“ píše Ovčáček na Twitteru.

Evidentné vytočený Ovčáček vytasil slovník milovníků Ruska v ČR. Pro ty je vše, co není z Ruska nebo co není Rusku nakloněno, fašistické. A tak vandal, který poškodil památník na armádu Sovětského svazu, musí být logicky také fašista, že.

Jiří Ovčáček by si měl zajet do lázní, na pár týdnů si odpočinout. Je evidentně přepracovaný a nezvládá svoji roli. Je zbytečné jeho slova rozebírat. Mluvčí prezidenta republiky se takto vyjadřovat zkrátka nesmí.

Twitter J. Ovčáčka

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora