Střelba na mezinárodním letišti ve městě Fort Lauderdale na Floridě si dnes vyžádala podle posledních zpráv pět obětí a devět zraněných. Uvedla to s odvoláním na místní úřady televize CNN. Policie zadržela jednoho podezřelého. Střelec byl zřejmě jen jeden, informovala CNN. Podle policie bylo do místní nemocnice převezeno osm zraněných. Střelcem byl údajně Esteban Santiago, starý 26 let a narozený v New Jersey. Americkým médiím to řekl floridský senátor Bill Nelson, ale úřady jméno ještě oficiálně nepotvrdily. Podle The Mirror žil nějaký čas na Aljašce a má řidičský průkaz vystavený na Floridě. Identifikován byl zřejmě podle vojenského průkazu, ale není potvrzeno, že byl jeho. Po příletu z Kanady si vyzvedl své zavazadlo, kde měl legálně zbraň, tu vyndal a odešel na toaletu. Tam zbraň nabil a vyšel ven a střílel na lidi u výdeje zavazadel. Před útokem a během něj podle svědků nic neříkal.

[ctete-foto]93023[/ctete-foto]

Policie ho odváděla v poutech asi dvě hodiny po incidentu. Nyní je vyslýchán příslušníky FBI.

CNN

Televize posléze přinesly záběry, jak policie evakuuje lidi pryč z letištní budovy.

Před letištní halou záchranáři ošetřovali krvácející lidi.

Jako jeden z prvních na twitteru o neštěstí informoval bývalý mluvčí Bílého domu Ari Fleischer, který byl v době střelby na letišti. Na svém twitterovém účtu napsal, že na letišti se střílelo a „všichni utíkali pryč“.

CNN

Jeden svědek řekl už záhy po útoku stanici MSNBC, že střelec byl štíhlý muž, který měl na sobě tričko s motivem Hvězdných válek. Vypadal jako muž přes dvacet let. Podle prvních zpráv ho policie postřelila, když se pokusil znova nabít. Později se zdá, že ležel na zemi nezraněn a čekal na příchod policie.

Další svědek, Mark Lea z Minneapolis, řekl, že byl střelec zasažen asi minutu poté, co sám začal střílet. (To se však později nepotvrdilo.) „Bylo to absolutně surreálné.“ „Lidé byli vyděšení a zoufale utíkali, aby se vyhnuli střelbě. Poráželi přitom jeden druhého. Pokoušeli se co nejrychleji uniknout východem.“

BBC

Na letiště směřuje floridský guvernér Rick Scott.

Jedná se nejhorší střelecký útok na mezinárodních letištích za posledních patnáct let. Letos 28. června na Atatürkově letišti v Istanbulu tři muži s automatickými zbraněmi zabili 45 lidí a 230 zranili. Podezřelá je organizace ISIS, k útoku se ale nikdo nepřihlásil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner