Při posledním zasedání mandátového a imunitního výboru bouchla Miroslava Němcová při odchodu dveřmi. Vyjádřilo to její znepokojení s děním okolo kauzy Čapí hnízdo a vydávání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Poslankyně ODS předpokládá, že další jednání bude ještě vypjatější a v rozhovoru pro FORUM 24 vysvětluje, proč současný premiér nechce vytvořit žádnou koalici.

Jednání plné emocí, které skončilo diskutovaným odchodem zkušené političky ze zasedání mandátového a imunitního výboru, zřejmě nebylo posledním výrazným momentem v celé kauze. V úterý se totiž chystá další schůze. „Bude to ještě vyostřenější, a to proto, že členové hnutí ANO a SPD je spojili a je jich 10 z 19, tudíž mají většinu ve výboru a rozhodli se ho transformovat na vyšetřovací komisi, k čemuž nemají ani mandát, ani kompetence,“ říká Miroslava Němcová.

„Pozvali si člověka, který je, byť nepravomocně, ale odsouzen. Bývalý policista, kterému Andrej Babiš nabídl trafiku, teď bude vypovídat určitě v jeho prospěch. A to má být ten, který zhoupne rozhodování, jestli sněmovna vydá, nebo nevydá Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka,“ vysvětluje současnou situaci v mandátovém a imunitním výboru, potažmo ve sněmovně.

Souběžně také bude pokračovat jednání o důvěře vládě. „To pouze ukazuje, že cílem Babiše muselo být mít jednobarevnou vládu, protože jen tak má pod sebou obě klíčová ministerstva, tedy vnitra a spravedlnosti. V každé koalici by jedno z nich musel pustit,“ vysvětluje členka Občanské demokratické strany. „Aby si mohl své trestní věci řídit tak, jak potřebuje, tak je musí mít on a nemohla žádná koalice vzniknout,“ dodává znepokojivou informaci.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora