Tak nám ho chtějí zavřít. Policie má v kauze Čapí hnízdo jasno. Chce Andreje Babiše a jeho nejbližšího spolupracovníka Faltýnka trestně stíhat. Jde o dotační podvod. Babiš se hodně snažil. Objížděl cizí akce, kde se snažil vytvořit dojem milého lidového miliardáře, který chce zařídit, že bude líp. A pouštěl se do neuvěřitelných šaškáren, fotil se s lidmi v ústavech, na výstavách králíků, s vojáky, navlékal se do protichemického obleku, platil festivaly, aby se tam mohl předvádět… však vy víte.

Teď naříká, naprosto očekávaně, jak je vše kámpáň a jak nic neudělal. Ano. To je ale asi tak všechno, co může dělat. Alespoň oficiálně. O tom, jestli někdo něco udělal, nebo neudělal totiž stále ještě v této zemi převážně rozhodují soudy. Kromě „vyšetřovatelů“ z Mafry vedou oficiální vyšetřování stále ještě detektivové Policie ČR. Ti do holdingu nepatří. A tak o tom, zda Babiš něco udělal, nebo neudělal, nerozhoduje Babiš, ale policie a soud.

Nic totiž není kampaň. Policisté vyšetřovali na základě trestního oznámení. Při vyšetřování zřejmě zjistili, že Babiš a jeho kamarád Faltýnek spáchali dotační podvod, proto je chtějí dostat do vězení. O tom, zda do vězení půjdou a zda jsou argumenty policie dostatečně podložené, rozhodne soud. Je to jednoduché. Policie musí vyšetřovat bez ohledu na volby.

Babiš může naříkat jak chce. Za to, že ho teď detektivové chtějí dostat do vězení, nemůže Policie ČR, Chovanec, Sobotka, Kalousek, tradiční strany, systém ani matrix. Za to může jen Andrej Babiš a jeho podvody.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora