Zarazila vás informace, že nakladatelství Naše vojsko prodává trika s Adolfem Hitlerem? Normální člověk by si ho samozřejmě rozhodně nekoupil ani neoblékl, ale ani zdaleka se nejedná o jedinou společnost, která využívá zločinný režim k tomu, aby vydělala peníze.

Jak na Facebooku upozornil Petr Nutil, firma Pecka-Modelář s.r.o. zašla ještě dál. Prodává totiž figuríny, a to v měřítku 1:6. U Adolfa Hitlera tedy najdeme například tento popisek: „Dokonalá figura vojáka s výstrojí a výzbrojí v měřítku 1:6.Figury mají pohyblivost všech kloubů. Šité uniformy jsou v sadě.“ V obchodě sice níže píší, že se jedná o sběratelský model, nikoli hračku, která navíc nemá za cíl propagovat nacismus, není však jasné, co takový Hitler, který má u sebe navíc malířský stojan, dělat má. Pro úplnost: Stojí 10.354 korun.

Ale máme tu i levnější postavy. Můžete zakoupit Reinharda Heydricha, který vás láká na úžasnou podobu s originálem a nově šitými šaty. Pak je tu Hermann Göring, nacistický ministr propagandy Joseph Goebbels i s pěkným mikrofonem a tak dále.

Ale Pecka-Modelář s.r.o. prodává i jiné než vojenské figuríny. Najdeme tu například ruského prezidenta Vladimira Putina nebo Josifa Vissarionoviče Stalina. A všichni tito lidé jsou prezentováni ve stejném obchodě jako například vojáci britské či americké armády.

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora