Když stranický tisk Babišovy strany odhalil na titulní straně ministryni obrany Šlechtovou jako ministryni luxusu, co si užívá na cestách VIP salonky, celkem nikdo se jí nezastal. Pokusila se tedy hájit na Twitteru sama a napsala: „V mediich se objevuje,že jsem si užívala salónku na letišti. Znovu opakuji: šetřil čas při zahraničních služebních letech. Záměrně jsem nevyuzivala business ale economy tridu,tim jsem usetrila stovky tisíc.Toto moji kritici zamerne opomijeji,ani se na to neptaji ostatnich ministru.“ (Citujeme bez oprav.)

Miroslav Kalousek ji ale – také na Twitteru – poradil: „Chyba, paní ministryně, snažíte se hájit věcně. To jste si ještě nevšmla, jak to funguje? : “To je kampaň, účelovka a já to odmítám! Máte na mě zadání! Proč se nezeptáte Kalouska, kolikrát on jel přes salonek?” Takhle se to v ANO dělá. Hodně sil.“ (Taktéž citujeme přesně.)

Marian Jurečka zase napsal, že za něj se VIP salonky nekonaly: „Jako ministr jsem po svém nástupu na Mze jakékoliv služby na VIP salonky zrušil a vždy jsem i mezikontinentální pracovní cesty létat v economy. Myslím, že platit VIP salonek ministr normálně nepotřebuje.“

Kalousek by měl ohledně stylu obhajoby celkem pravdu, Babišovi to tak skutečně funguje. Problém je v tom, že to tak může procházet jen jemu, protože on je boss a majitel své strany a svých nakoupených a z nížin pozvednutých lidí. Těm, když upadnou v nemilost, nepomůže nic.

Ono se taky těžko křičí, že proti vám někdo vede kampaň, když ten někdo je nejspíš váš šéf. Nejlepší by asi bylo podat demisi, ale protože se už Šlechtová v kolektivní demisi nachází, je tak trochu v pasti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora