Velkolepé prohlášení Andreje Babiše o zrušení bonzáckého webu, kde měli občané možnost nahlásit provozovny, ve kterých nedostali účtenku, ačkoliv to provozovatelům nařizuje EET, je naplněno. Ode dneška skutečně Finanční správa nenabízí možnost udávat. Tedy, přesněji řečeno, odstranila ze svých stránek formulář, který práskání ulehčoval. Ti, kteří však mají potřebu se chovat jako fízlové, nemusí být smutní. Možností je pořád dost.

Babiš pochopil, že před volbami je krajně nevhodné rozeštvávat lidi natolik, aby to mohlo znamenat snížení preferencí, nebo dokonce budoucí oslabení volebního výsledku jeho hnutí ANO. Proto přišel se spásným nápadem zrušit udávání v rámci EET. Přitom sám ministr financí s tímto nápadem přišel a bojoval za jeho zprovoznění dokonce i s Finanční správou, pod kterou web e-tržby spadá. Nyní je však z Babiše opět „dobrák“, který nechal nástroj, podobný těm z dob komunismu, zrušit.

[ctete-foto]85338[/ctete-foto]

Přitom úspěšnost byla celkem dobrá a práskací formulář vyplňovaly stovky lidí. Pár jedinců kvůli tomu, aby skutečně ukázali na neférové obchodníky, zbytek pouze aby vyslyšel své niterné touhy někomu uškodit. Takoví z nás se ovšem budou moci realizovat i nadále. Nahrává tomu totiž politika bývalého člena KSČ a údajného spolupracovníka Státní bezpečnosti, Babiše.

Shromažďování informací a jejich následné zneužití pro vlastní prospěch je totiž jedním z jeho základních podnikatelských praktik, které si bez jakéhokoliv odporu svých vládních koaličních partnerů přenesl i do politiky. Odpovědnost za jeho jednání tak nesou všichni, kdo mu to umožnili, tedy i ČSSD a KDU-ČSL. Ani jim totiž evidentně není cizí udavačský systém, který se postupem času v České republice rozšiřuje.

[ctete-foto]92446[/ctete-foto]

Nejde jen o EET, ale o mnoho dalších omezení, regulací a kontrolních zákonů, které v lidech probouzejí závist, nepřejícnost a zlobu. Když nepůjde nahlašovat nevydanou účtenku lehkou formou pomocí nastaveného formuláře, jsou tu další možnosti, jak se stát novou Pomocnou stráží VB.

Hezky si zaudávat pořád můžeme kvůli prokazování původu majetku, chystanému protikuřáckému zákonu nebo třeba přes hlídání modrých parkovacích zón. Někteří se zkrátka dívají z okna a potom volají na policii, jiní si raději uleví přes internet. Z každé takové aktivity má Andrej Babiš radost, je přece zvyklý takhle fungovat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora