Policie České republiky požádala parlament, aby umožnil stíhání Andreje Babiše, šéfa strany ANO a nejvážnějšího kandidáta na post premiéra této středoevropské země v říjnových volbách, píše americký deník The New York Times. Zprávu o problémech Andreje Babiše deník převzal od tiskové agentury Reuters.

Agentura stručně vysvětluje kauzu Čapí hnízdo, zmiňuje i dotační částku 2,25 milionu dolarů a nezapomíná připomenout, že Babišovo ANO v současnosti dominuje volebním preferencím. Dále také píše, že Babiš odmítá jakékoliv protiprávní jednání. Cituje i šéfa sněmovny Jana Hamáčka, který říká, že žádost o vydání od policie skutečně dostal, bližší informace ale sdělovat nemůže.

Ze zahraničních médií o aktuálních událostech z Česka pochopitelně informují také slovenská média, např. agentura TASR a deníky SME či Denník N, který ve zprávě odkazuje na Forum 24. Ostatní světové zpravodajské agentury a deníky o potenciálním stíhání Babiše mlčí, žádné informace v tuto chvíli neposkytují kromě Slováků ani média sousedních zemí.

The New York Times o Babišovi naposledy informovaly v polovině května, kdy se v článku věnovaném Zemanovi zmiňoval i o Babišových nahrávkách s novinářem Markem Přibilem. Na začátku toho měsíce ale vyšel v proslulém newyorském deníku i článek přímo o Babišovi; tamní novináři se tehdy blíže věnovali vládní krizi a Babišově konfrontaci se Sobotkou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb
Další články autora