Ne, to není vtip. K doživotnímu trestu odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek bude mít autogramiádu na Václavském náměstí v Praze. Pokračuje tak snaha učinit z Kajínka národního hrdinu, přičemž zásadní roli v této snaze sehrál Miloš Zeman.

Kajínkova autogramiáda nebude jen tak. Mistr zde bude křtít vlastní knihu… Proč dostává takový prostor? Protože peníze. Protože vydat knížku Kajínkovi bude slušný kšeft, protože dotáhnout vraha na autogramiádu a prodávat jeho knížku bude slušný kšeft.

Neřešme, zda Kajínek zabil dva lidi a třetího se pokusil zabít, nebo ne. Soud rozhodl jasně. Zabil. Toto rozhodnutí Zeman nijak nezměnil. Důležité je, že Kajínek se ve vězení neocitl náhodou. Má za sebou mnoho zločinů ještě před svým odsouzením k doživotí. Kradl už jako mladistvý. Vykrádal chaty, byty, nedovoleně se ozbrojoval, přepadl a okradl policisty. Vraždy provedl v době, kdy si měl odsedět 11 let vězení za jinou trestnou činnost. Kajínek není neviňátko, které se jakousi zlovůlí ocitlo ve vězení.

Každý, kdo je z něj nadšený, by si měl představit děsivý příběh, ve kterém by mu někdo zabil blízkou osobu a onen vrah by pak s úsměvem na tváři podepisoval své knihy na Václaváku. Pěkné? Ani ne.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora