Na několik otázek, které souvisejí s českou kauzou kolem dotací na farmu Čapí hnízdo, bude dnes před výborem pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu odpovídat evropský komisař pro rozpočet Günter Oettinger. Český případ, který se úzce dotýká premiéra Andreje Babiše, bude probírán v rámci debaty o uzavření rozpočtu EU za rok 2016.

Česká poslanecká sněmovna minulý týden schválila vydání premiéra Babiše a místopředsedy jeho hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou, kterou se na evropské úrovni zabýval také Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF).

Babiše a Faltýnka policie obvinila už před volbami kvůli podezření z dotačního podvodu. Babiše podezírá i z poškozování finančních zájmů Evropské unie. Oba poslanci tvrdí, že se žádného trestného činu nedopustili a říkají, že jde o politickou kauzu.

Z více než pěti desítek písemných dotazů, které Oettingerovi v souvislosti s dnešní debatou europoslanci předem poslali, se Čapího hnízda týkají dvě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner