Celostátní konference SPD, která se bude konat 9. prosince v Praze, je přístupná pouze vyvoleným novinářům. Akreditaci totiž některá média nedostávají s tím, že nejsou objektivní při informování o hnutí Tomia Okamury. Mezi zcenzurovaná média patří i deník FORUM 24, kterému byl vstup zakázán.

Okamura sice neustále volá po objektivitě médií, přitom však většinu pomlouvá, nebo jim alespoň nedovoluje přístup na akce SPD. Po zákazu vstupu do volebního štábu při vyhlašování nedávných parlamentních voleb pokračuje stejný přístup i pro celostátní konferenci.

Potvrdilo se to při žádosti deníku FORUM 24 o akreditaci na sobotní sjezd. “Dobrý den, těším nás Váš zájem. Bohužel v případě Vašeho média nemáme důvěru o objektivitě zpravodajství, a proto Vašemu médiu akreditaci zamítáme,“ napsala tisková mluvčí SPD Michaela Dolenská. Přitom pozvánku na konferenci do FORUM 24 poslalo samo Okamurovo hnutí.

Po České televizi, kterou předseda extremistického hnutí napadá při každé příležitosti, Hospodářských novinách, nebo listech vydavatelství MAFRA, přibývají i další média. A to si Okamura neustále stěžuje, že ho ignorují a neinformují o něm.

Podle dřívějších výroků místopředsedy poslanecké sněmovny je tedy zřejmé, že výsostné postavení mají především Parlamentní listy a TV Barrandov. Tam je totiž Okamura jako doma a může přes ně šířit své populistické a demagogické myšlenky. Jak ve skutečnosti SPD funguje nemají ostatní média šanci zjistit, protože podléhají tvrdé cenzuře, kterou předseda hnutí nastavil.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora