V Moravskoslezském kraji se zřejmě projeví, jak vážně myslí Tomio Okamura svá slova o odvolatelnosti politiků, a hlavně zda se týkají všech, nebo jen některých. Členové SPD v místní organizaci odcházejí, protože se jim nelíbí, jak ji předseda Volný vede. Petice žádá jeho odvolání, nově zvolený poslanec odejít nechce a podle Okamury ani nemůže.

Jak se zdá, proklamovaná odvolatelnost politiků, na kterou Svoboda a přímá demokracie nalákala dost voličů, není pro všechny úplně stejná. Už ve stanovách Okamurova hnutí je jasně dáno, že členové jeho vedení mají své funkce pojištěny a jen tak je z nich nikdo nedostane.

Proto se snaha moravskoslezských členů SPD zřejmě mine účinkem. Volný vysvětluje odliv členů jako odchod agentů z jiných stran, kteří vynášeli tajné informace a vůbec celou situaci nechce řešit.

Obdobně se zřejmě zachová i šéf hnutí a tím bude celá kauza vyřešena. Tentokrát se o tu deklarovanou odvolatelnost nejednalo, to jen několik lidí nepochopilo některé kroky předsedy místní organizace, bude zřejmě znít jedno z vysvětlení, proč Okamura neplní program a některé jeho podstatné body zapomněl hned několik týdnů po volbách.

Všichni jsou si rovni, ale někteří rovnější, to platí stále, a to i v SPD. Okamura sice celou kauzu opět otočí proti těm, kteří na ni upozorní, ale pachuť lží, které vynesly jeho kandidáty do poslanecké sněmovny jen tak nezmizí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora