V Moravskoslezském kraji se zřejmě projeví, jak vážně myslí Tomio Okamura svá slova o odvolatelnosti politiků, a hlavně zda se týkají všech, nebo jen některých. Členové SPD v místní organizaci odcházejí, protože se jim nelíbí, jak ji předseda Volný vede. Petice žádá jeho odvolání, nově zvolený poslanec odejít nechce a podle Okamury ani nemůže.

Jak se zdá, proklamovaná odvolatelnost politiků, na kterou Svoboda a přímá demokracie nalákala dost voličů, není pro všechny úplně stejná. Už ve stanovách Okamurova hnutí je jasně dáno, že členové jeho vedení mají své funkce pojištěny a jen tak je z nich nikdo nedostane.

Proto se snaha moravskoslezských členů SPD zřejmě mine účinkem. Volný vysvětluje odliv členů jako odchod agentů z jiných stran, kteří vynášeli tajné informace a vůbec celou situaci nechce řešit.

Obdobně se zřejmě zachová i šéf hnutí a tím bude celá kauza vyřešena. Tentokrát se o tu deklarovanou odvolatelnost nejednalo, to jen několik lidí nepochopilo některé kroky předsedy místní organizace, bude zřejmě znít jedno z vysvětlení, proč Okamura neplní program a některé jeho podstatné body zapomněl hned několik týdnů po volbách.

Všichni jsou si rovni, ale někteří rovnější, to platí stále, a to i v SPD. Okamura sice celou kauzu opět otočí proti těm, kteří na ni upozorní, ale pachuť lží, které vynesly jeho kandidáty do poslanecké sněmovny jen tak nezmizí.

Revue Forum Banner

Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora