Kde skončí 173 milionů, které po volbách získalo od státu hnutí SPD? O to tady jde. Reportéři ČT v pondělí opět připomněli podivné toky uvnitř stran, které Okamura postupně zakládá. Jeho předchozí strana Úsvit se rozpadla poté, kdy vyšlo najevo, že si Okamura chtěl podstatnou část příjmů strany přihrát.

Sám sobě měl podle Reportérů ČT z peněz strany platit necelý milion korun měsíčně za to, že bude za hnutí mluvit. Šlo o peníze, které strana získala od státu. Když se to v hnutí rozkřiklo, rozpadlo se a Okamura musel odejít. Přesto tehdy z Úsvitu odešlo zhruba třicet milionů korun firmě za jakési analytické práce na základě podivné smlouvy. Až do konce volebního období zůstal Úsvit bez peněz.

Nové hnutí Okamury, SPD, získá nyní od státu 173 milionů. Jeho spolustraníci by si měli ohlídat, co s miliony bude. Zvláštní posuny se na účtu hnutí odehrály už před několika týdny…

O to zajímavější je současná pozice Okamury. Je to on, kdo vyjednává o tom, že podpoří vládu, je místopředsedou sněmovny a dobrým přítelem prezidenta.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora