ON-LINE: Fiala je staronovým předsedou ODS, Udženija pozici také obhájila

Pavel Hofman
Petr Fiala | FOTO: Pavel Hofman

ON-LINE: Fiala je staronovým předsedou ODS, Udženija pozici také obhájila

0

Občanští demokraté si dnes na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení. Předseda opoziční ODS Petr Fiala, který v čele strany stojí od roku 2014, bude obhajovat svůj mandát. Podporu získal ve všech regionech a podle výsledků nominačních konferencí nemá konkurenta. Před dvěma lety Fiala při volbě předsedy získal podporu zhruba 90 procent delegátů kongresu, který se v roce 2016 rovněž konal v Ostravě.

0
 • Poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) budou dnes hlasovat pro vydání. SPD vidí nesrovnalosti v kauze financování farmy Čapí hnízdo a chce nechat na policii, aby je prošetřila. Novinářům to řekl předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala a zároveň odmítl, že by hnutí uzavíralo zákulisní dohody s ANO ohledně vydání či nevydání obou politiků vládního uskupení.

 • Všech sedm poslanců TOP 09 bude při dnešním rozhodování Sněmovny hlasovat pro vydání lídrů vládního hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k policejnímu stíhání. Kauza Čapí hnízdo, kvůli které čelí podezření z dotačního podvodu, je už podle nich tak známá, že nechtějí řečnit na plénu. Sněmovna by měla řešit i další programové body, míní. Informace ke kauze podle předsedy strany Jiřího Pospíšila zakládají důvodné podezření, že byl spáchán trestný čin. „Jediný, kdo může rozhodnout, je nezávislý soud,“ uvedl.

 • Tisková konference nově zvoleného předsednictva ODS.

  TK nově zvoleného předsednictva ODS

  Zveřejnil(a) ODS - Občanská demokratická strana dne Sobota 13. leden 2018
 • „Dlouhodobým politickým cílem ODS je, aby Miloš Zeman nepokračoval ve funkci prezidenta republiky. Vidíme, že voliči svými hlasy poslali do druhého kola Jiřího Drahoše, který má šanci Miloše Zemana porazit. Jiřímu Drahošovi jsem již poblahopřál k postupu do 2. kola. Oceňuji i to, že někteří kandidáti, kteří nepostoupili do 2. kola, mu již vyjádřili podporu. Vyzývám občany, aby přišli také v druhém kole k prezidentské volbě a jasně rozhodli. Máme velkou šanci na změnu ve funkci prezidenta České republiky,“ říká Petr Fiala.

  Vyměňme prezidenta!

  Budeme mít lepšího prezidenta? Máme šanci!Petr Fiala: "Dlouhodobým politickým cílem ODS je, aby Miloš Zeman nepokračoval ve funkci prezidenta republiky. Vidíme, že voliči svými hlasy poslali do druhého kola Jiřího Drahoše, který má šanci Miloše Zemana porazit. Jiřímu Drahošovi jsem již poblahopřál k postupu do 2. kola. Oceňuji i to, že někteří kandidáti, kteří nepostoupili do 2. kola, mu již vyjádřili podporu. Vyzývám občany, aby přišli také v druhém kole k prezidentské volbě a jasně rozhodli. Máme velkou šanci na změnu ve funkci prezidenta České republiky."

  Zveřejnil(a) ODS - Občanská demokratická strana dne Sobota 13. leden 2018
 • Místopředseda ODS Martin Kupka k prezidentské volbě i obhajobě funkce ve vedení strany.

 • Do 18:30 bude probíhat politická diskuze, následuje večeře.

 • Senátor Jaroslav Kubera k prvnímu kolu prezidentských voleb i „útoku“ polonahé aktivistky na Miloše Zemana. „Já bych ji objal,“ řekl pro FORUM 24.

 • Místopředsedy ODS jsou Pavel Baxa, Martin Kupka, Evžen Tošenovský a Miloš Vystrčil.

 • Petr Fiala k prezidentské volbě: „Dlouhodobým politickým cílem ODS je, aby Miloš Zeman nepokračoval ve funkci prezidenta republiky. Vidíme, že voliči svými hlasy poslali do druhého kola Jiřího Drahoše, který má šanci Miloše Zemana porazit. Jiřímu Drahošovi jsem již poblahopřál k postupu do 2. kola. Oceňuji i to, že někteří kandidáti, kteří nepostoupili do 2. kola, mu již vyjádřili podporu. Vyzývám občany, aby přišli také v druhém kole k prezidentské volbě a jasně rozhodli. Máme velkou šanci na změnu ve funkci prezidenta České republiky.“

načíst starší události