Premiér v demisi Andrej Babiš stále popírá, že by agentem Státní bezpečnosti, ač už je podle soudu jasno. Babiš se kromě jiného hájil tím, že na tom byl stejně otec moderátorky Adely Banášové. Zveřejňujeme proto svazek Jozefa Banáše. Na celou věc upozornil František Cerha (ODS).

„Já se spojím s mým právníkem, určitě to budu žalovat nadále. Samozřejmě mně to vadí, nikdy jsem nespolupracoval, nic jsem nepodepsal a je to smyšlená záležitost. Takových lidí, jako jsem já, je tam vícero, například otec Adély Banášové a další stovky lidí. To rozhodnutí soudu je takové, že ani nevíme, koho máme žalovat. Určitě v tom budeme pokračovat,“ řekl ve čtvrtek České televizi Babiš.

Podle podkladů slovenského Ústavu pamäti národa byl spisovatel Banáš agentem StB v letech 1974–1989 pod krycím jménem „Lotos“. Banáš tvrdí, že žádnou spolupráci nepodepsal a jeho podpis ve svazcích StB je zfalšovaný.

Banáš je zároveň oblíbencem různých konspiračních webů včetně Parlamentních listů, zastáncem Ruska či prezidenta Miloše Zemana.

Jozef Banáš alias Lotos - spis ŠTB - optimized

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora