Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček si pravděpodobně myslí, že je stejně jako jeho zaměstnavatel prognostik. Na svém facebookovém profilu odhalil, co stojí za policejní žádostí o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání – snaha poškodit hlavu státu.

„Cílem ,Akce Babiš‛ je maximálně poškodit i pana prezidenta. Po volbách, které vyhraje hnutí ANO, vypukne brutální nátlaková kampaň ve stylu ,prezident nesmí jmenovat obviněného premiérem!‛ Útoky v médiích, demonstrace kavárny, antizemanovští kavárenští kandidáti v akci. Vše živě v ČST Praha. Propojeno s připomínkou 17. 11. To se objeví i tetička,“ napsal Ovčáček.

Mluvčí „tvůrcům kampaně“ vzkázal, že Zeman jmenuje premiérem vítěze voleb, z čehož vyplývá, že klidně i obviněného Babiše. V týdnu Ovčáček pro FORUM 24 řekl, že Pražský hrad nic oficiálně komentovat nebude.

„Prezident bude jmenovat Andreje Babiše premiérem i tehdy, když se bude jednat o premiéra obviněného z trestného činu. V roce 2013, při vyslovení nedůvěry Rusnokově vládě, Miloš Zeman ve sněmovně prohlásil, že stejně do voleb novou vládu jmenovat nebude. Odůvodnil to tvrzením, že ho JuDr. Ištván informoval, že během několika týdnů budou padat obvinění po zátahu na Úřadu vlády. Ctnostně se tvářící prezident tehdy hřímal, že neponese odpovědnost za jmenování ministra, který bude vládnout z vězeňské cely. Přitom nikdo tehdy obviněn nebyl a dodnes nebyl nikdo pravomocně odsouzen. Miloš Zeman bez jakékoliv úcty k vlastní zemi mění postoje podle toho, jak se to zrovna hodí jemu a jeho spojencům, ať už je to Babiš, Kreml, nebo Peking. Rozhodnout tedy musejí voliči. Jak ve volbách do sněmovny, tak ve volbách na Hrad,“ uvedl k tomu předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora