Každý, komu zdá divné, že na setkání státníků na summitu NATO Miloš Zeman jako jediný seděl na židli, stranou veškerého zájmu, je podle Jiřího Ovčáčka lidský odpad. Tak ostře se mluvčí prezidenta vyjádřil na Twitteru. Naznačil, že by nám mělo být prezidenta líto. „Lidský odpad, který se v médiích a na sociálních sítích pohoršuje nad tím, že si pan prezident po vzniku společné oficiální fotografie na summitu NATO sedl kvůli bolavým nohám na židli, si zaslouží to nejhlubší opovržení. Druhorepubliková špína!“ napsal Ovčáček.

Jiřího Ovčáčka značně naštvalo, že se v médiích a na sociálních sítích objevuje výše popsaná fotografie Zemana, který nikoho nezajímá a nikdo se s ním nechce bavit. Navíc spí. Důkazem toho je, že Ovčáček se zapojil do diskuze pod svým příspěvkem. Tam, možná nechtěně, přiznal zásadní věc. Zeman na onom setkání státníků opravdu spal.

Stály tam všechny osobnosti světové politiky a především naši spojenci. Zeman ale nekonverzoval. Nenadhazoval témata. Nebavil se. Zeman seděl na okraji na židli a spal. Jako jediný samozřejmě. „Každý, kdo si utahuje ze zdravotního handicapu, je prachobyčejný šmejd. Tak si to pamatujou, Gibš. Spánek není handicap, spánek je lék,“ napsal Ovčáček k fotografii evidentně dřímajícího Zemana.

A tím bohužel ostuda, jakou Zeman na summitu udělal České republice, neskončila. Na jednání nejprve nemohl dojít. Všichni na něj čekali. Světová média dokonce obletělo video, kde sotva jde. Ve čtvrtek se také objevila informace o tom, že se Zeman utábořil u VIP vstupu, kde vykuřoval a popíjel jakýsi drink…

Naši spojenci si musí myslet, že jsme se v České republice zcela zbláznili. V den, kdy vládu v zemi převezmou komunisté s estébákem v čele, pošleme na summit NATO něco takového.

Opravdu smutné je, že Ovčáček vydává za reprezentativní z uvedeného summitu tuto fotografii:

Twitter Jiřího Ovčáčka.
Zeman na summitu NATO. Reprezentativní foto podle J. Ovčáčka.

Pokud je tohle to nejlepší, co bylo z pohledu Ovčáčka na summitu k vidění, pak se bojme domýšlet, čeho státníci ještě museli být svědky.

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora