Andrej Babiš se ocitl v situaci, která nemá žádnou obdobu v historii našeho státu a ani v historii všech demokratických zemí Evropy.

Ještě nikdy se nestalo, aby premiér, který se chystá předstoupit před parlament a požádat o mandát k vládnutí, čelil zároveň trestnímu stíhání, které se týká podvodného čerpání veřejných dotací, navíc dotací z Evropské unie, jejíž je Česká republika členem.

Oprávněnost tohoto vyšetřování je nyní zjevně podpořena výsledkem šetření evropské instituce. Ačkoli nám vláda Andreje Babiše tento dokument tají, je jasné, že na něj nebylo možné reagovat jinak než stažením inkriminovaného projektu z programu evropského financování. Výmluvy, že stíhání je účelové, již nyní neobstojí. Trestní stíhání se děje podle zákona.

Žádný politik v žádné evropské zemi nenastoupil do pozice předsedy vlády s takovou zátěží. Tato zátěž je pro nás nesmírně zahanbující. Je to zahanbující situace pro Českou republiku a důsledky pro její pověst jsou strašné.

Pane premiére, je čas odstoupit a přenechat řízení veřejných věcí lidem, kteří nemají žádnou podobnou zátěž. Rezignace je jediné čestné chování člověka ve Vaší situaci. Udělejte to rychle, neboť morální škoda, kterou působíte, je značná a stále roste.

Děkujeme, že odejdete.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner