Ministr spravedlnosti bez důvěry Robert Pelikán se staví do role hrdiny dne. Poslal dopis Okamurovi, kde mu vyčítá jeho výroky ke koncentračnímu táboru v Letech. Pelikán je znepokojen. Tak určitě. Pan ministr si zřejmě vytáhl nejkratší zápalku, když v Agrofertu losovali, kdo bude tentokrát moralistou a kdo usměrní soudruha Okamuru. Pelikán měl smůlu, padlo to na něj. Spíš než za hrdinu dne je spíš za klauna.

Společnost ANO je totiž partnerem Okamury. Vzájemně se podporují v hlasování ve sněmovně. Byla to firma ANO, která Okamuru dostala do vedení sněmovny. Všichni vědí, co je Okamura zač již řadu let. A teď, když se projevuje jako nácíček, dělají Pelikáni najednou překvapené a pohoršené. Okamura není v izolaci. Je jedním z nejvyšších představitelů naší země, vyjednává o vládě a má šanci prosadit naše vystoupení z EU. Ve všem uvedeném s ním aktivně jedná ANO. A toto ANO je teď překvapené?

Češi nejsou hloupí, pane Pelikáne. To, co předvádíte, je jen úsměvné divadlo. Okamura je váš. Za to, co říká on a jeho Roznerové, nesete zodpovědnost vy. Vy jste ho zvolili do vedení sněmovny. Vy jste ho nenechali v izolaci. Vy od něj chcete podporu vlády a vy s ním řešíte, zda bude referendum o odchodu ČR z EU, nebo ne.

Revue Forum Banner

Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora