Za absolutní dno označil šéf ODS Petr Fiala jednobarevnou vládu Babiše s podporou komunistů. Tuto variantu totiž majitel ANO nevyloučil. „Vidím-li dlouhodobě, že roste podpora ODS, ale stejně tak že hrozí jednobarevná vláda ANO s podporou KSČM, tak to jsou pro mě zprávy, které musím brát vážně. Není to malování čerta na zeď,“ uvedl předseda ODS v rozhovoru pro novinky.cz.

„Říkáme, že pro nás jsou komunisté nepřijatelní i pro podporu vlády, nechceme, aby se mohli podílet na vládnutí. ČSSD říká, že už by si to dokázala představit, Andrej Babiš by si zase dokázal představit, že by ho podpořili. To je pro všechny demokraticky smýšlející občany varování,“ pokračuje Petr Fiala. Dále v rozhovoru uvedl, že pro něj bude neúspěch, získá-li ODS méně než 10 % hlasů.

Fiala také naznačil, že už začátkem devadesátých let měla být KSČM zakázána. „Komunisté jsou opakovaně voleni, mně se to nelíbí, myslím si, že by to mělo být jinak, ale tyhle boje jsme měli svést začátkem devadesátých let,“ řekl novinkám. „Kdo si říká, že tady už žádné nebezpečí komunismu nehrozí, tak mu doporučuji si poslechnout debatu v poslanecké sněmovně z tohoto týdne, kde komunisté argumentovali proti účasti našich vojáků v rámci NATO v pobaltských státech. Ať si poslechne argumentaci našich komunistů, ať si poslechne jejich protizápadní výroky ve prospěch Ruska. Ať vidí, jaké nebezpečí představují,“ řekl Petr Fiala.

Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora